OCEAN DRIVE

July 9, 2017 Written by Jiri Cajthaml - 1 Comment

Název dnešního postu Vám napoví, co bylo jasnou inspirací pro dnešní outfit … pastelové barvy, Art deco, věčné léto a příboj Atlantského oceánu … vítejte na South Beach v Miami a slavné ulici Ocean drive. Přesně v jedné z těchto barev, které zde převládají, je i můj dnešní outfit.

Po delší době je to navíc i něco se Smart casual :) Celý outfit je laděný do světle modré až tyrkysové, kdy všechny barvy do sebe zapadají. Vezmeme to tedy popořadě. Bíle kalhoty se zkrácenými nohavicemi nad kotníky jsou z loňské kolekce Zary. Pokud byste chtěli takové pořídit v současnosti, není problém. V aktuální pánské kolekci je jich i v současnosti dostatek. Velmi výrazným prvkem je košile, o kterou se postarala rovněž Zara. Ta pochází již z letošní letní kolekce. Ne jinak je tomu i v případě světle modrého saka, které je naprosto ideální na každodenní nošení. Je vyrobeno z velmi tenké a prodyšné látky, takže i v současném letním počasí se v něm neupečete. Na saku se mi líbí i velké množství vnitřních kapes, což oceníte tehdy, pokud jako já nemáte ve zvyku nosit žádné aktovky, tašky, kabely atd.

Samostatnou kapitolou celého outfitu jsou tenisky. Jedná se o model, který byl uveden na trh letos – Adidas Iniki Runner. Skvěle kombinuje klasický retro design s moderními materiály a technologií podrážky Boost. Jsou dokonale prodyšné, lehké a elastické, na léto naprosto ideální volba … Bohužel jak již bývá zvykem a píši o tom často, Iniki byly a jsou obrovským hitem v zahraničí. A u nás? … Skoro nic. Osobně tomu zkrátka nerozumím. Retro design v ČR prostě tolik netáhne. Je to i vidět na počtu lidí, kolik jich nosí značky třeba jako Asics, Diadora, Saucony … Jeden z tisíce? Možná? Několik lidí se mě také ptalo na srovnání s Adidas NMD?! … A odpověď?… Nesrovnatelně lepší ve všech aspektech, zejména pak měkkost a pohodlí. Za mě rozhodně doporučuji:)

Sako: Zara 

Košile: Zara

Kalhoty: Zara

Tenisky: Adidas Iniki Runner

Doplňky: H&M

 

Fotograf: Lucie Vojíková